DZIAŁALNOŚĆ SPORTOWA


Wydatki zrealizowane w ramach kultury fizycznej i sportu w 2021 r.

3 643 811

+53,80%

w stosunku do roku 2020

Podsumowanie 2021 r. z Centrum Sportowo-Widowiskowym w Kozach.

Musisz to zobaczyć!Największe imprezy sportowe w 2021 r.

zorganizowane lub współorganizowane przez Centrum sportowo-widowiskowe w kozachDziałalności Centrum to przede wszystkim udostępnianie obiektów uczniom szkół z terenu Gminy Kozy w celu prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego. Zajęcia prowadzą nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoły Podstawowej nr 2, Liceum Ogólnokształcącego oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej. Po lekcjach prowadzone są dodatkowe zajęcia w ramach Szkolonych Klubów Sportowych. Centrum Sportowo-Widowiskowego w Kozach decyzją Wójta Gminy Kozy obejmuje trwałym zarządem dwie placówki:

  • obiekt przy pl. ks. Karola Kochaja 1 - hala sportowa z trybunami, sala korekcyjna, siłownia, sala do tenisa stołowego ze stołem bilardowym, kryta pływalnia, sauna oraz zewnętrzne wielofunkcyjne boisko ze sztuczną nawierzchnią.

  • stadion gminny CSW przy ul. Przeczniej 3 - pawilon sportowy pełniący funkcję usługowo-biurową, trawiaste boisko do piłki nożnej o wymiarach 100m x 60m oraz boisko wielofunkcyjne typu „Orlik” o wymiarach 40 m x 20 m.

Drugim obszarem jest najem obiektów dla klubów sportowych, instytucji i stowarzyszeń. W Centrum prowadzona była gimnastyka w wodzie dla seniorów, zajęcia z jogi, piłki nożnej, tenisa stołowego, tańce oraz szachy. Centrum było inicjatorem zajęć korekcyjnych dla dzieci z koziańskich przedszkoli. Środki na realizację tych zadań pozyskano z Państwowego Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Dla dzieci z klas trzecich szkół podstawowych i młodszych kontynuowano zajęcia nauki pływania.

Zdjęcie przedstawia kobiety ćwiczące na sali gimnastycznej.
Zdjęcie zawodniczek zawodów pływackich przygotowujące się do skoku do basenu.


Kolejną dziedziną aktywności są wydarzenia o charakterze rekreacyjnym i sportowym organizowane lub współorganizowane przez CSW. Odbywały się liczne turnieje piłki nożnej, współorganizowane z klubem sportowym UKS „Dwójka” Kozy - Turnieje Noworoczne, Turnieje Mikołajkowe czy Memoriał Grzegorza Szypuły oraz z inicjatywy wyłącznie Centrum - CSW Happy CUP, Memoriał Patryka i Konrada.

W marcu blisko 120 osób wystartowało na 4 nowych trasach przedwiosennego biegu na orientację - Zorientowane Kozy 2021.

W kwietniu i maju ze względu na wprowadzony stan epidemii dozwolone były tylko wydarzenia dostępne dla grup zorganizowanych zrzeszonych w związkach sportowych, dlatego też na boiskach odbywały się Ligii młodzieżowe Podokręgu Bielsko-Biała oraz mecze seniorów w A klasie.

Znaczące przyspieszenie w dziedzinie wydarzeń sportowych nastąpiło w czerwcu. 5 czerwca odbył się XIX Bieg Górski na Hrobaczą Łąkę oraz III Rajd Nordic Walking. Obie trasy zostały po raz pierwszy poprowadzone przez Kamieniołom w Kozach. Padł rekord frekwencji, ostatecznie w biegu i w rajdzie Nordic Walking wystartowało 297 osób.


W czerwcu w Parku Dworskim Gmina Kozy oraz Centrum Sportowo-Widowiskowe zorganizowali Strefę Kibica Euro 2020, na której można było obejrzeć wszystkie mecze Reprezentacji Polski w fazie grupowej.

We wrześniu wznowiono zmagania w ramach Grand Prix Kóz w tenisie stołowym „Złota Koza 2021”, a w listopadzie II Rodzinny Turniej Badmintona w grze podwójnej.

CSW zaangażowało się również w akcje charytatywne. W czerwcu w hali Centrum Sportowo-Widowiskowego w Kozach odbyły się uroczyste obchody Dnia Dziecka zorganizowane przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Serce dla Serca" przy Parafii Św. Trójcy w Bielsku Białej, na stadionie gminnym z kolei - Sportowy Dzień Dziecka, którego celem było zasilenie zbiórki na leczenie Kajetana Maciejowskego oraz koordynowana przez Dyrektora CSW pomoc pogorzelcom z Nowej Białej. 16 października wspólnie ze Stowarzyszeniem Kozianki zorganizowany został piknik charytatywny - Gramy dla Ani Czader.


Zdjęcie grupowe dzieci i trenerów w sali gimnastycznej.
Zdjęcie grupowe dzieci i młodzieży z mediami.